Primăria Năvodari îi va acționa în instanță pe toți cei care au instigat la organizarea unui miting

primaria

primariaAflat miercuri seară la emisiunea În Arenă de la postul Litoral TV, viceprimarul orașului Năvodari a ținut să lămurească problema scandalului privind repartizarea locuințelor ANL. După ce a explicat condițiile legale de acordare a acestui tip de locuințe, Florin Chelaru s-a referit și la mitingul pe care administratorii unei pagini de facebook doresc să îl realizeze în fața Primăriei, fără a solicita vreo aprobare în acest sens.

Referitor la întreaga procedură de repartizare, care a trecut abia de prima fază, viceprimarul orașului Năvodari susține că ea poate fi verificată de oricine dorește, inclusiv de către organele de cercetare penală, deoarece s-a desfășurat conform legii, cu respectarea tuturor criteriilor prevăzute în actul normativ.

VEZI VIDEO