Primăria orașului Năvodari roagă toate Asociațiile de proprietari să ia toate măsurile ce se impun pentru pregătirea instalațiilor de încălzire cu agent termic până pe data de 1 octombrie, când vor începe probele de presiune. Pentru mai multe informații, dl. Stoian Gavrilă – telefon 0769.090.975 – vă stă la dispoziție.
Anunț pentru năvodăreni!
La Năvodari, deschiderea anului școala a însemnat o mare de emoții
Îmbrăcați în uniforme și cu ghiozdanele în spate, elevii s-au reîntors în instituțiile de învățământ pentru un nou an școlar. Plini de emoții cei mici spun că deși a fost vacanță, nu au uitat și de școală.
Pentru mulți părinți, prima zi de școală a celor mici s-a dovedit extrem de emoționantă. Cu lacrimi în ochi și plini de mândrie au stat alături de copiii lor până la intrarea in clase.
La ceremonie a participat și primarul Nicolae Matei. Încrezător în tânăra generație, edilul le-a urat copiilor putere de învățare și i-a asigurat că se pot baza oricând pe sprijinul său.
Edilul Nicolae Matei și Consiliul Local sprijină educația la Năvodari prin acordarea de rechizite elevilor indiferent de anul de studiu.
Cadoul primit din partea administrației locale le asigură elevilor un start bun în procesul de învățare.
Edilul orașului Năvodari și reprezentanții Consiliului Local au vizitat toate instituțiile de învățământ din Năvodari și zona Peninsula. Mii de copii au fost încântați de vizită, dar mai ales de darurile primite.
VEZI VIDEO
Biblioteca „Pontus Euxinus” continuă seria evenimentelor culturale
Biblioteca Pontus Euxinus din Năvodari a fost gazda unui workshop de teatru la care au participat zeci de elevi din oraș
Workshopul a fost susținut de un voluntar al bibliotecii Pontus Euxinus, care este student în anul trei la Actorie în Constanța.
Până la concurs însă, elevii au fost inițiați în teatru și le-au fost verificate cunoștințele inițiale.
Elevii au participat în continuare la diferite activități de improvizație, arta vorbirii scenice, dar și jocuri.



Pensionarii din orașul Năvodari și-au văzut visul cu ochii. Ca de fiecare dată, primarul Nicolae Matei și-a îndreptat atenția spre doleanțele vîrstnicilor și a deschis al doilea club al pensionarilor din oraș. Aici pensionarii socializează și au activități agreabile. Cei mai mulți dintre bătrâni își petrec zilnic mare parte a zilei la club. Unii vin să se uite la televizor în timp ce savurează jun ceai fierbinte sau o cafea aromată în timp ce alții joacă table sau rummy. Indiferent de activități, clubul este locul unde pensionarii vin să se relaxeze.



