Centrul de Sănătate Multifuncțional prinde viață. Primarul Florin Chelaru, despre marile investiții de la Năvodari, într-un interviu acordat Focus Press

Cel mai mare obiectiv, așteptat la Năvodari de mai bine de 30 de ani, prinde viață, a declarat primarul Florin Chelaru într-un interviu acordat Focus Press. Spitalul de la Năvodari se va deschise miercuri, 9 septembrie, și va deservi, pe tot parcursul anului, atât locuitorii orașului Năvodari, cât și locuitorii din localitățile învecinate, iar în sezon estival, va deservi și turiștii care aleg stațiunea Mamaia Nord drept destinație de vacanță.
Despre deschiderea spitalului de la Năvodari, despre pregătirile pentru deschiderea în siguranță a școlilor din oraș, despre introducerea transportului public modern cu linia 23, dar și despre proiectul ambițios al unei școli construite cu fonduri europene – Școala nr. 3, aflați mai multe din materialul video alăturat.