A început distribuirea pachetelor cu alimente la Năvodari

pachete

pachetePensionari, persoane beneficiare de cantina socială, beneficiari ai ajutoarelor sociale și persoanele încadrate în grade de handicap, vor primi la iniţiativa primarului Nicolae Matei, pachete cu alimente în preajma sărbătorile pascale.

Pachetele vor fi distribuite în patru centre din Năvodari, în perioada 14-16 aprilie intre orele 9 – 16, iar locațiile stabilite pentru acordarea acestora sunt: Casa de Cultură “Pontus Euxinus”, Casa Căsătoriilor, Termica Distribuție Năvodari și Cantina Socială, între orele  9-16. La Casa de Cultură “Pontus Euxinus”.

• La Casa de Cultură “Pontus Euxinus”, pachetele se vor distribui pensionarilor ale căror nume de familie încep cu literele A,B,C,D.
  • La Casa Căsătoriilor, pachetele se vor distribui pensionarilor ale căror nume de familie încep cu literele E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O.
  • La sediul Termica Distribuție Năvodari, pachetele se vor distribui persoanelor ale căror nume de familie, încep cu literele P, R, S, Ș, T, Ț, U, V, X, Y, Z.

Pentru năvodăreni, pachetele reprezintă un real ajutor.

Aproximativ 6 500 de năvodăreni vor beneficia anul acesta de ajutoare din partea autorităţilor locale.

VEZI VIDEO